Friss hírek

Vízilabda: Kovács Istvánékat egy lépés választja el az olimpiától

Románia ha nem is magabiztosan, de legyőzte Hollandiát, így bejutott az edmontoni olimpiai vízilabda kvalifikációs torna negyeddöntőjébe. Kovács István csapata az első két negyedben nem találta meg a Hollandok gyenge pontját, majd a harmadik játékrészben a Cosmin Radu vezette Románia két gólos előnyre tett szert, amelyet a negyedik felvonásban meg is őrzött, így 7-5-re megnyerte a találkozót. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a HAVK Mladost Zagreb légiósa, Radu volt. A center két gólt dobott. Románia az utolsó fordulóban Montenegró ellen játszik, de az a mérkőzés nem oszt nem szoroz. Amennyiben Románia megnyeri a negyeddöntőbeli mérkőzését, akkor kijut a londoni olimpiára.

A torna legnagyobb esélyese Montenegró negyedszerre is magabiztos győzelmet aratott. Az A-csoport éllovasa Aleksandar Radovic (3 gól) vezetésével 14-6-ra győzte le Macedóniát. Ranko Perovic csapata minden bizonnyal csoportelsőként jut be a negyeddöntőbe. A csoport másik mérkőzésén Görögország 11-9-re gyűrte le Németországot. A németek az utolsó fordulóban sorsdöntő mérkőzést vívnak Macedónia ellen. Az a válogatott, amelyik nyer bejut a negyeddöntőbe.

A B-csoportban Spanyolország kitömte Törökországot. Rafael Aguilar tanítványai 21-2-re verték meg a törököket. A mérkőzésen Albert Espanol 5 gólt dobott. Érdekesség, hogy a törökök mindkét gólját Ali Can Gagatay jegyezte. A spanyolok csoportriválisa, Kanada is nyerni tudott. Dragan Jovanovic játékosai Argentínát ütötték ki. A B-csoportban Kanadának és Spanyolországnak is 6-6 pontja van. Az elsőséget a két válogatott csatája dönti, majd el.